neděle 26. ledna 2014

Softshellové rukavice s podšívkou

Zima je tu, proto přináším střih na softshellové rukavice.

Střih si stáhněte tady (velikost cca 3-5 let), velikost cca 1,5 -2,5 tady.


Potřebujete:
střih, kousek softshellu, coral flís nebo lamu (nebo třeba dvojitě obyčejný flís), kousek prádlové gumy a lemovací gumičku. Nůžky, nitě, bystré oko a pevné nervy při moření se s palcem :-D
Coral doporučuju šít na OL, pokud nemáte, pak začistit před šitím okraje cikcakem, strašně pouští chlupy a hlavně se trhá. Na OL ho šiju na šířku stehu 7.

A jedem:

1) Všechny díly střihu si obkreslíme a vystřihneme. Každý potřebujeme 2 x ze softshellu a 2x z coralu. POZOR! Díly musí být zrcadlově převrácené, jinak je dítku opravdu neobléknete. Nejlepší je kreslit a stříhat z přeložené látky, pokud šijete z malých zbytků, důkladně si převrácení hlídejte. Nemilá překvapení jsou víc než častá :-D V tuto chvíli můžete na horní softshellový díl nažehlit odrazky, seženete třeba tady.

2) Začneme podšívkou. Položíme díly dlaně lícem k líci a na OL sešijemedlaňový šev a palec. Kdo není zběhlý v šití obloučků, doporučuju vypnout si nůž.
3) sešitou dlaňou část položíme lícem k líci na horní a po celém obvodu sešijeme. Otvor na ruku necháme nesešitý.


4) A jdeme na softshell. Ten šiji na rovnostehu. Opět sešijeme dlaňový šev a pak poloříme lícem k líci na horní část.


5) Tady sešíváme od poloviny špičky a sešijeme vnější polovinu (tu bez palce).


6) Křídou si podle střihu naznačíme umístění gumy. Gumu přišíváme nejlépe trojkrokým cikcakem, nebo normální, při šití ji mírně napínáme, ale ne na maximum (doporučuju si ji naměřit podle zápěstí dítěte.)
7)Sešijeme vnitřní část. Při šití dlaňového švu rovnáme palec do roviny s tímto švem. Rukavici obrátíme, vložíme do ní podšívku, odstraníme kočku z OL a otvor pro ruku olemujeme.8)Otvor olemujeme lemovací gumičkou, kterou při šití úplně natahujeme.

10 komentářů:

 1. Lucko díky za střih, už jsem ho stáhla. Před chvílí vystřihla a zkusím tam vecpat podšívku z wellsoftu. Tonda má úzký ruce tak snad se tam vejde... Rukavice jsem ještě nešila, tak jsem sama zvědavá na výsledek.

  OdpovědětVymazat
 2. dej vědět, zatím si všichni tenhle střih chválí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře to dopadlo. Sedí mu pěkně. Bohužel mladší marodí, tak jsem ještě venku netestovala. Babi ale říkala, že se nedaji přetáhnout přes bundu (má peřovku) a dovnitř taky ne (má tam náplet s dírou na palec...). Tak asi ušiju kratší nebo stahovací verzi.
   Taky jsem vymýšlela, jak zmenšit střih pro malou. Jestli už máš otestovaný na Jáchymovi byla bych za něj moc ráda.
   Díky za střih i návod!
   Ji

   Vymazat
  2. Nejdou na bundu? My je dáváme normálně přes kombinézu i s rezervou.... Nascenuju ten menší, ale ten je teda užší, schválně, dávám ho na ruku pod kombinézu, aby si to syčák nestahoval :-D Ale není problém ho rozšířit.

   Vymazat
  3. Tak hlásím, že já je přes bundu natáhla. Jen asi budu muset přidat zateplovací vrstvu. Toník měl ruce ledový :-( Asi je po mamince.
   Ještě jednou díky.

   Vymazat
 3. tak se doněj dnes pustím jsem zvědavá a určitě bych uvítala i ten menší střih pro synka :D

  OdpovědětVymazat
 4. tak sme je dnes zajely venku sou fakt super akorát sem párala gumičku napoprvé sem jí moc utáhla ale fakt super!

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za zpětnou vazbu. Jo, natahovat se musí jen tak lehce, chce to vyzkoušet, druhé už budou tip ťop :-D

  OdpovědětVymazat